True gutsul hospitality

До Дня міста Яремче

Яремче – одне з найвідоміших курортних міст України.  Сьогодні місто – адміністративний центр Яремчанської міської ради, до складу якої входять селище міського типу Ворохта, села Микуличин, Татарів, Яблуниця та село Поляниця, поруч з яким знаходиться найбільший в Україні курорт «Буковель».
На території Яремчанської міськради проживає 23,2 тис. мешканців, що складає 1,7% від чисельності наявного населення області, в тому числі у місті Яремче – 8,1 тис. осіб або 34,9 % чисельності населення міськради.Найбільшу частку жителів міста складають особи у віці 20–39 років (28,5%) та      40–59 років (25,4%).
Яремче – надзвичайно красиве та колоритне місто, тому притягує до себе туристів з усіх куточків України та інших держав. Туризм є основою економіки міста. За кількістю туристів, які обслуговуються суб’єктами туристичної діяльності (туроператорами та турагентами), місто є лідером серед міст та районів області та посідає 8 місце серед регіонів України. Дохід суб’єктів туристичної діяльності від надання туристичних послуг у 2018 році склав 432 млн.грн або 95,3% загальнообласного показника.
На кінець 2018 року на території Яремчанської міськради, здійснювали діяльність 26 колективних засобів розміщування (юридичних осіб), в яких упродовж року перебувало 91,7 тис. осіб. За кількістю туристів, які перебували у цих закладах, місто посіло перше місце серед міст обласного значення та районів області. Із загальної кількості туристів 6,5 тис. – громадяни іноземних держав. Крім того, упродовж року у Яремчанській курортній зоні побували понад 1,7 млн. одноденних відвідувачів та екскурсантів.
Основу промислового комплексу міста складають підприємства з виробництва харчових продуктів, неметалевої мінеральної продукції, з оброблення деревини, виготовлення виробів з деревини. За 2018 рік промисловими підприємствами реалізовано продукції (товарів, послуг) на 479,2 млн.грн. У розрахунку на одну особу населення реалізовано промислової продукції на 20,7 тис.грн, що відповідає 9 місцю серед міст обласного значення та районів області.
На території Яремчанської міськрадиактивно ведеться житлове будівництво. У 2018 році прийнято в експлуатацію 33,4 тис.м2 загальної площі житлових будівель нового будівництва або 8,3% загальнообласного обсягу. У розрахунку на 10 тис. осіб цей показник склав 14,8 тис.м2 (в середньому по області – 2,9 тис.м2 ) і є найвищим показником серед міст обласного значення та районів. Порівняно з попереднім роком обсяги прийнятихв експлуатацію житлових будівель нового будівництва  збільшено на 36,1%, за темпом росту будівництва житлових будівель місто посіло4 місце серед міст обласного значення та районів області. Середній розмір одного новозбудованого помешкання становив 197,5 м2, що є найвищим показником серед міст і районів області.
Підприємствами та організаціями Яремчанської міської ради, за рахунок усіх джерел фінансування упродовж 2018 року освоєно 269,8 млн.грн капітальних інвестицій (2,9% загальнообласного обсягу), що у розрахунку на одну особу населення склало 12 тис.грн (в середньому по області – 6,8 тис.грн). Серед міст обласного значення та районів за обсягом освоєних капітальних інвестицій місто посіло 6 місце, у розрахунку на одну особу – 3.
Інвесторами з 6 країн світу на кінець 2018 року вкладено в економіку міста 9,8 млн.дол. США   прямих інвестицій   (акціонерного   капіталу) або 432,9 дол. США у розрахунку на одну особу населення (в середньому по області –  651,6 дол. США).
Партнерами міста Яремче в експорті товарів були нерезиденти з 25 країн світу, якимвідвантажено товарів на 1,8 млн.дол. США. Підприємства міста експортували, в основному, деревину і вироби з деревини. Найбільші їх обсяги експортували до Угорщини, Лівану та Німеччини. У січні–травні 2019 року обсяги відвантажень товарів за межі країни суб’єктами господарювання міста збільшилися у порівнянні з відповідним періодом 2017 року на 30,7%.
Протягом останніх років зростають обсяги послуг, наданих підприємствами міста закордонним партнерам. У 2018 році їх географія охопила 75 країн світу. Основу наданих послуг складають послуги, пов’язані з подорожами, насамперед туристичні.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

info(at)yaremche-club-hotel(dot)com tel: +380 3434 22238
Ivano-Frankivsk region, city of Yaremche, 6, Petrasha str.